Futbolumuzda Zamana Yenik Düşen 8 Şey

Futbolumuzda zaman içinde kaybolan ve artık olmayan bu şeyler geçmişte kaldı ve hatırladıkça gülümsemeye sebebiyet vermeye devam ediyor.


1. Maçların Öncesinde Stadda Sabahlamak

Maçların Öncesinde Stadda SabahlamakFutbolumuzda eskiden maçlar hep gündüz oynanırdı ve biletler gece satışa çıkardı. Haliyle maça girebilmek için gece yarısı taraftarlar stadın çevresinde sabahı beklerlerdi

2. Skorboardları Elle Değiştirmek

Skorboardları Elle DeğiştirmekEskiden ülkelerde imkan kısıtlılığı futbolda da yaşanırdı, şimdiki gösterişli skorboardların yerinde yeller eserken çoğu stadda gol olduğu zaman tabela elle değiştirilirdi.

3. Bilinmeyen Futbolcu Soyisimleri Ve İsimsiz Formalar

Bilinmeyen Futbolcu Soyisimleri Ve İsimsiz FormalarŞimdilerde her futbolcunun ismi formasının arkasında yazıyor. türk futbolunda 2000li yıllara kadar futbolcuların soyisimleri pek bilinmezdi. Aynı isimden birkaç oyuncu aynı takımdaysa yaşına göre büyük yada küçük lakabıyla anılırdı.

4. Çim Olmayan Toprak Sahalar

Çim Olmayan Toprak SahalarFutbolumuzda hala kanayan bir yara olan sahalarımızın zeminleri eski yıllarda daha da kötü, kelimenin tam anlamıyla rezaletti

5. TSYD,C.Başkanlığı,Başbakanlık ve Donanma Kupaları

TSYD,C.Başkanlığı,Başbakanlık ve Donanma KupalarıŞimdilerde futbolumuzda yer bulamayan çok sayıda kupa organizasyonları vardı. Üç büyükler sezon öncesi TSYD kupası oynanırken ligin devre arasındada donanma kupası düzenlenirdi.

6. Trübünlerde ki Konfeti Ve Meşale Şovları

Trübünlerde ki Konfeti Ve Meşale ŞovlarıZamana yenik düşen olaylardan biri de maçlardan önce konfeti ve meşale şovları yapılmasıydı. Maçın oynanabilirliğini etkileyen bu trübün şovları zaman içinde yapılan düzelenmelerle tarihe karıştı.

7. Kaleciye Geri Pas

Kaleciye Geri PasFutbolda zaman içerisinde yaşanan kural değişiklikleri oyunu da etkiledi. 1992 yılına kadar dünya futbolunda kaleciye pas serbestti. Topu eliyle tutan kaleci zamanı bu şekilde eritince kural kaçınılmaz oldu.

8. Devre Arası Ve Maç İçi Röportajları

Devre Arası Ve Maç İçi RöportajlarıŞimdilerde ekran başına geçen futbolseverler eskilerden bir nostalji maç izlediklerinde en çok hayrete düştükleri görüntüler hiç şüphesiz o döenmin muhabirlerinin saha içinde cirit attığı anlardı.
Emoji ile tepki ver!
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Ben Şok! Ben Şok!
1
Ben Şok!
Güzel Güzel
0
Güzel
Çok Üzücü... Çok Üzücü...
0
Çok Üzücü...
Kızgın! Kızgın!
1
Kızgın!

log in

reset password

Back to
log in