Heyecan ve Merakla Beklenen Oyun Dual Gear Hakkında Bilgiler

Orbital Speed Studio'nun çıkaracağı ve ilgi görmesi beklenen Dual Gear, birkaç aya kalmadan raflarda yerini alacak.


Dual Gear’a İlk Bakış

Dual Gear'a İlk Bakış

Dual Gear, yıllardır yapım aşamasında olmasına karşın pek bilgi edinilmeyen, gizemi ve beklentileri her geçen gün arttıran bir video oyunu. Robo-teknoloji konularını oyunculara en iyi şekilde sunmayı hedefleyen oyun, tüm incelikleri ve detaylarıyla karşımıza çıkacak. Kendi alanında daha önce böyle bir oyunun pek benzeri olmadığını da bilgiler arasına ekleyelim.

Robotlar

Robotlar

Robotlarınızı tamamen kendiniz tasarlayacaksınız fakat kullanacağınız her parçanın ağırlığını, sekme oranını, hızını, boyutunu gibi birçok detayı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bir turda her robotunuzla oynayabileceğinizin yanı sıra, silah menzilleri, sekme oranları, robotunuzun hızı ve çapı gibi birçok detay sizlere avantaj ya da dezavantaj katacaktır. Ayrıca her parça için ayrı fiyat ödeyecek ve savaş sonrası robotların hasar masrafı gibi maddi giderleriniz olacak. Yani bir görevi alırken dikkat etmelisiniz, çünkü görevi başarıyla sonuçlandırsanız bile maddi zarara uğrayabilirsiniz.

Silahlar

Silahlar

Robotlarınız için kullanabileceğiniz birbirinden farklı çeşitlerde silahlar mevcut. Pompalı tüfek, taramalı tüfek, keskin nişancı tüfeği, roketatar, katlı füze, güdümlü füze, uzun ve kısa namluya sahip farklı silahlar, yakın menzil için kılıçlar, çelik tokmaklar, yumruk güçlendirici robo muştalar ve daha neler neler. Ayrıca ağır silahlar her zaman dezavantajınız olmayabilir. Şöyle ki ön tarafta standart hasara sahip ağır zırhlı robotlar tercih ederseniz, arka tarafta keskin nişancı ve ağır roket silahları kullanan robotlar oldukça işlevsel olacaktır.

Diğer Teçhizatlar

Diğer Teçhizatlar

Kol, kafa, bacak, ayak, el, vücut, ayak destekliği ve hareket manevra yürütgeçleri, sırt gibi farklı parçaları istediğiniz şekilde birleştirebilirsiniz. Ayrıca farklı silah kaldırma kapasitesine sahip omuz parçaları da oldukça başarılı tasarlanmış görünüyor.

Savaş İçerikleri

Savaş İçerikleri

Başlarken robotlarınızı en uygun şekilde konumlandırıp savaşı başlatabilirsiniz. Unutmayın ki doğru dizilim size başlangıç avantajı kazandıracaktır. Bir robotunuza birden çok silah takabileceğinizi aklınızda bulundurun fakat yine de bunu abartmayın, gereksiz ağırlık dezavantaj demektir. Ayrıca birbirine uyumlu silah ve parçaları kullanmanız daha akıllıca olacaktır. Ağır ve geniş bir kol alıp üstüne 3-4 tane farklı içerikli silah takmak pek mantıklı olmayacaktır. Bunun yanı sıra nişancıya kılıç takmak gereksiz olacaktır, nişancıyla yakın bir dövüşe girmenizin mantığı olmayacaktır. Unutmayın ki silahınız ne kadar büyük olursa, yakın açıdan vurulma ihtimali o kadar artacaktır. Silahınız hasar alırsa tutukluk yapabilir, ağır hasar alırsa patlayabilir, bu da monte edilmiş bölgeye ağır hasar açacaktır.

Sorular ve Çıkış Tarihi

Sorular ve Çıkış Tarihi

Orbital Speed Studio, sorulan sorulara cevap vermeye olumlu yaklaşmıyor. Akılda kalan o kadar şeyi bir demoyla oldukça güzel özetledikleri söylenebilir. Geçtiğimiz yılın Mart ayında yayınlanan demosuyla fazlasıyla ilgi çeken ve oyuncuları tatmin eden içeriğinin dışında pek bir şey bilmiyoruz açıkçası. Ama biliyoruz ki OSS bize soluksuz bir başyapıt sunacak. Oyunun çıkış tarihi tam olarak kesinleşmese de, bulunduğumuz yılın ilk çeğreği içinde çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kısa Bir Aksiyon İzlemek İster misiniz?

Grafikler sizi yanıltırsa şöyle bir not ekleyelim; video, oyunun ilk geliştirildiği zamanlara ait ve grafiksel olarak şu an çok daha gelişmiş seviyede… İyi seyirler.

Emoji ile tepki ver!
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Güzel Güzel
0
Güzel
Çok Üzücü... Çok Üzücü...
0
Çok Üzücü...
Kızgın! Kızgın!
0
Kızgın!

log in

reset password

Back to
log in