İçinizdeki Lideri Sınayacak 8 Strateji Oyunu

Her ne kadar görünüşte kolay gibi görünse de bir ülke yönetmek oldukça zordur arkadaşlar, isterseniz deneyip görebilirsiniz.


1. Total War Serisi

Total War Serisi

Total War, tarihsel ve fantastik olaylar üzerine geliştirilmiş bir sıra tabanlı strateji oyunudur. Oyunda, siyaset, entrika, ordu ve kaynak yönetimi gibi değişkenleri doğru bir şekilde kullanarak hakimiyet alanımızı genişletmeye çalışmaktayız.

2. SuperPower Serisi

SuperPower Serisi

Oyunumuz, gerçek zamanlı bir strateji oyunu olmakla beraber günümüzde geçer. Siyasi, ekonomik ve askeri alanda ülkenizi geliştirirken, uluslararası ilişkileri de iyi kurmanız gerekmektedir. Özellikle siyasetle ilgileniyorsanız, ilginizi çekecek türden bir oyundur.

3. Masters Of The World : Geo-Political Simulator

Masters Of The World : Geo-Political Simulator

Masters of The World oyunu, sosyal, kültürel, ekonomik ve askeri bakımdan ülkenizi geliştirip yönettiğiniz bir hükümet olma oyunudur. oyun içerisindeki 175 ülke arasından herhangi birini yönetebilirsiniz.

4. Mount And Blade Serisi

Mount And Blade Serisi

Bu oyun her ne kadar strateji oyunu olmasa da, stratejik içeriklere sahip bir oyundur. Oyunda, seçtiğimiz geçmişimiz ile Kardalya adlı ülkede hayatımıza başlıyor, ardından yoldaşlarımızı topluyoruz. FPS ve TPS olarak oynayabileceğimiz bu oyun serisinde, savaş stratejileri geliştirirken aynı zamanda büyük bir mareşal, komutan, derebeyi veya kral olabiliyoruz. Ancak eğer isterseniz hiçbiri olmadan kendi başınıza da takılabilirsiniz. Serinin bazı oyunlarında kendi ülkenizi de kurup yönetebilirsiniz.

5. Tropico Serisi

Tropico Serisi

Hayali bir adada, hayali bir diktatör olarak başladığınız bu oyunda amacınız, halkı isyan ettirmeden ülkenizi yönetmeye devam etmektir.

6. Europa Universalis Serisi

Europa Universalis Serisi

Europa Universalis oyun serisi, Ortaçağ ve Yeniçağ'ın başında geçmektedir. O dönemlerde mevcut olan ülkelerden birini tercih ederek oyuna başlarsınız. Çeşitli taht oyunları, diplomasi, ticaret derken bir de yeni dünyayı yani Amerika'yı keşfetmeniz, koloniler kurmanız ve tarihle eş zamanlı gelişim göstermeniz gerekmektedir. Listemizin en sevilen oyunlarından da biridir.

7. Supreme Ruler 2020

Supreme Ruler 2020

En ufak detaya kadar mikroyönetim anlayışını gerçekte uygulayabileceğiniz bir simülasyon.

8. Olmazsa Olmaz: Hearts Of Iron Serisi

Olmazsa Olmaz: Hearts Of Iron Serisi

Serimiz, 2. dünya Savaşı'ndan biraz önce başlayan bir simülasyondur. İstediğiniz senaryoyu ve ülkeyi seçerek 2. Dünya Savaşı yıllarını tatbik etme şansına sahip oluyorsunuz.

Emoji ile tepki ver!
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Ben Şok! Ben Şok!
1
Ben Şok!
Güzel Güzel
0
Güzel
Çok Üzücü... Çok Üzücü...
0
Çok Üzücü...
Kızgın! Kızgın!
0
Kızgın!

log in

reset password

Back to
log in