League of Legends’ta Anlamının Ne Olduğunu Bilmediğiniz 7 Kelime

League of Legends oynamayı seviyoruz ama oyun içi kelimeleri pek fazla bilmiyoruz. İşte bu yüzden 7 kelimeyi sizin için derledik.


1. Hibrit (Hybrid)

Hibrit (Hybrid)

Hibrit, 3 özelliğin (Ad, Ap, Tank) bir kahramanda bulunması ve build gelişiminde 2 yönlü eşya dizilimi gerçekleştirebilmesidir. Örneğin Ezreal, hem Ap hem de Ad hero olarak göze çarpıyor. Guinsoo, Bozdoğan Eldiveni gibi eşyalar 2 yönlü kullanabileceği eşyalardan sadece ikisidir.

2. Tribunal

Tribunal

Tribunal anlamı, küfür veya kötü olaylar çıkaran bir oyuncuyu report sistemi ile Riot'a bildirmektir. Bu kelime artık bilinmese de, report kelimesi kapsamlı bir hale gelerek tribunal gibi kelimeleri yok etti.

3. Flame

Flame

Anlamı ateş almak ve ateşlemek olsa da, LoL'deki anlami takım arkadaşlarına karşı kötü tutum (hakaret, rencide, küçümseme) sergilemektir. TR sunucusunda hemen hemen herkes takım arkadaşına skor vb. hataları yüzünden hakarete başvurur. Sakın sizde onlar gibi olmayın.

4. Fed

Fed

Feed ile karıştırmayın, Fed ayrı bir kavram. Fed'in anlamı, karşı takım oyuncusunun kendi takım oyuncuyu beslemesidir. Fed, Feed gibi geniş bir kavram değildir ve bu kelime fazla bilinmez.

5. Lane – Late

Lane - Late

Lane kavramı koridor anlamına gelir. Solo, Mid, Bot Lane olmak üzere 3 tanedir. Late ise takım olarak bir koridordan ilerlemektir ki, bu tf (team fight) başlangıcına ya da kule ittirmeye yönelik bir harekettir.

6. OPC

OPC

Kime sorsan OPC ne demek bilmez. Aslında cevap çok kolay… OPC, herkesin bildiği Bot lanedeki Support kavramına gelir. Bu kavram daha çok Ap Tank kasan herolara gelir.

7. WP (Well Play)

WP (Well Play)

Her güzel hareket veya lane başkanlarının başarılı olmasından sonra o güzel kelime (WP) gelir. Yapılan güzel hareketler sonucu söylenen bu kelime fazla bilindik olsa da, anlamı pek bilinmez.

Emoji ile tepki ver!
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Güzel Güzel
0
Güzel
Çok Üzücü... Çok Üzücü...
0
Çok Üzücü...
Kızgın! Kızgın!
0
Kızgın!

log in

reset password

Back to
log in