Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Soğanların Sıra Dışı Kullanım Alanları

Bu bilgilerden sonra evinizde daha fazla soğan bulundurmayı ve yemeklerde daha fazla kullanmayı düşünebilirsiniz.


1. Yanmış pilav kokusunu yok etme

Yanmış pilav kokusunu yok etmeSoğanın yarısını piavın üstüne koyun. Soğan yanık kokuyu emer, sizi yeni yemek yapmaktan kurtarır.

2. Gümüş eşyalarınızı parlatın

Gümüş eşyalarınızı parlatınDilimlediğiniz soğanları ezin ve ardından suya koyun. Karışıma bir bez batırın ve metalin üzerindeki kiri temizlemek için kullanın.

3. Baş dönmesini önleyin

Baş dönmesini önleyinBir parça kesilmiş soğanı alın ve baş dönmesi hisseden birinin burnunun altına koyun.

4. Seks isteğini arttırmak için yemeklere daha fazla soğan koyun

Seks isteğini arttırmak için yemeklere daha fazla soğan koyunSeks uzmanı Mezmur Isadora, soğanların testosteronu arttırdığını ve böylece hem erkekler hem de kadınların libido seviyesini arttırdığını söyledi.

5. Akne ile savaşmaya ve yara izlerini azaltmaya yardım eder

Akne ile savaşmaya ve yara izlerini azaltmaya yardım ederSoğan suyu, domates suyu ve neem yağı, sorunlu bölgelere uygulayarak karıştırın. Topikal tedavi kızarıklıkları azaltacak, sivilceleri giderecek ve yara izlerini hafifletecektir.

6. Kirlemiş tencereleri temizleyin

Kirlemiş tencereleri temizleyinTencerelerde yanıklar ve siyah lekeler varsa, sıcak suya kesilmiş soğan koyun. Ardından tencereleri yıkayın.

7. Kolestrol seviyenizi düşürün

Kolestrol seviyenizi düşürünHong Kong'daki bilim adamları soğanları, yüksek kolesterollü bir diyet alan hamsterlere verdiler. Sekiz hafta boyunca soğanla beslenen hamsterlerin kolestrol seviyesinin yüzde 20 oranında azaldığını tespit ettiler.

8. Sindirim sisteminizi düzenleyin

Sindirim sisteminizi düzenleyinSoğan, diyareyi önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olan çözünebilir lif olan oligofruktoz içerir. Oligofruktoz gastrik ülserler geliştirme riskini azaltır ve bağırsaklarda iyi bakteri üremesini sağlar.

9. Kanserle savaşmaya yardımcı olur

Kanserle savaşmaya yardımcı olurTarım ve Gıda Kimyası Dergisinde yayınlanan 2004 tarihli bir araştırmada, soğanların anti-kanser özellikleri olduğu tespit edildi. Araştırma, soğanın karaciğerdeki kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlattığını tespit etti.

10. Boya ve verniklerin kokusunu ortadan kaldırın

Boya ve verniklerin kokusunu ortadan kaldırınBir soğanı yarıya kesin ve bir tabak üzerine koyun. Birkaç saat orada bırakın, soğan boya maddelerinde bulunan kimyasallardan kaynaklanan güçlü ve genellikle zehirli kokuyu emer.

11. Avokadolarınızı taze tutun

Avokadolarınızı taze tutunKesilmiş avokadolarınızı taze tutmak için üstüne bir kırmızı soğanla birlikte bir kutuya koyun.
Emoji ile tepki ver!
Çok İyi Çok İyi
5
Çok İyi
Bayıldım! Bayıldım!
2
Bayıldım!
Ben Şok! Ben Şok!
3
Ben Şok!
Güzel Güzel
5
Güzel
Çok Üzücü... Çok Üzücü...
1
Çok Üzücü...
Kızgın! Kızgın!
5
Kızgın!

log in

reset password

Back to
log in