Sakal Uzatanların Uygulaması Gereken 7 Altın Kural

Tarihi dizi ve filmlerin çıkmasıyla son yıllarda sakal moda oldu. Sakalınızı nasıl daha hızlı büyütebilirim diyorsanız, buraya bakın.


1. İyi bir beslenme diyeti

İyi bir beslenme diyeti

Saç proteinden yapılır; bu nedenle, protein açısından zengin bir diyetle beslenmeniz, vücudunuz yüz tüyünüzün büyümesine yardımcı olacak ve yeterli besleyici maddeleri vermenize yardımcı olur. Ayrıca, sağlıklı, besleyici ve vitamin açısından zengin bir diyet kullanmanızı tavsiye ederiz. Bol su için; günde önerilen sekiz bardak su, kalın, tam ve sağlıklı bir sakal yetiştirmenizde size yardımcı olacaktır.

2. Cildinizi temiz tutun

Cildinizi temiz tutun

Temiz cilt saç büyümesini hızlandırır. Cildiniz temiz olmadığında saç folikülleri kir ile tıkanabilir, böylece saçlarınızın büyümesini önleyebilirsiniz. Doğru cilt bakımını uygulayın, cildinizin her zaman temiz olduğundan emin olun ve saç bakımı temizlik ürünlerini kullanın. Günde iki kez hafif bir temizleyici kullanarak cildinizi ılık suyla yıkayın.

3. Stresten kaçının

Stresten kaçının

Stresin saç dökülmesine katkıda bulunduğu bilinen bir gerçektir. Stres altındayken, erkek hormon seviyeleri düşer ve bu kan damarlarını daraltıyor. Böylece saç dökülmesinin daha az besin almasına neden oluyor. Stresli durumlardan kaçınmalısınız, her zaman rahatlamak için günlük vakit ayırın ve günde en az 7 ila 8 saat uyumayı deneyin. Bu, sakal gelişiminizin yanı sıra genel iyilik haliniz için de geçerlidir.

4. Sakalınıza hafif masajlar yapın

Sakalınıza hafif masajlar yapın

Bu biraz alışılmadık gibi görünse de, yüzünüzdeki hafif bir masajla sakal köklerini daha hızlı ve daha kalın büyümeye teşvik edebilir. Sakal büyümesini teşvik etmek istediğiniz yüz bölgelerinde hafifçe ve hatta baskı uygulayın. Küçük dairesel hareketlerle masaj yapın, yüzünüzü günde iki kez yaklaşık 10 ila 15 dakika boyunca sürekli masaj yapın

5. Büyüdükçe şekillendirmeye başlayın

Büyüdükçe şekillendirmeye başlayın

6. Sakallarınızı şekillendirmek için jöle kullanmayın

Sakallarınızı şekillendirmek için jöle kullanmayın

Sakallarınızı doğal yolla keserek veya tarayarak şekillendirmeye çalışın

7. Sakallarınızla sürekli oynamayı veya dokunmayı alışkanlık haline getirmeyin

Sakallarınızla sürekli oynamayı veya dokunmayı alışkanlık haline getirmeyin

Sürekli sakallarınızla oynamak daha sonra alışkanlık yapar. Siz farketmeseniz de karşınızdakiler bunu farkeder ve dikkat dağıtır.

Emoji ile tepki ver!
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Güzel Güzel
0
Güzel
Çok Üzücü... Çok Üzücü...
0
Çok Üzücü...
Kızgın! Kızgın!
0
Kızgın!

log in

reset password

Back to
log in