Türlerinin En Büyüğü Olarak Doğada Büyüyüp Gelişmiş 7 İri ve Ürkütücü Hayvan

Birçok hayvan türünü onları en çok gördüğümüz boyutlarda sanıyoruz, fakat her türün kendine özgü büyük gelişim gösteren canlıları var!


1. Bir golf alanındaki gölette bulunan bu timsah kayıtlara büyüklüğü ve ağırlığı ile geçmiş

Bir golf alanındaki gölette bulunan bu timsah kayıtlara büyüklüğü ve ağırlığı ile geçmiş Sanılanın aksine golf sahalarındaki büyük göletler insanlar tarafından çok ziyaret edilmez. Hatta sadece oyun içinde ziyaret edildikleri için doğal ortamlara yakın olan sahalardaki göllerin içinde pek çok hayvan yaşamını sürdürür. Tabi büyür de…

2. İri bir japon balığı

İri bir japon balığı Balıklar bulundukları suyun hacmine, yani yaşadıkları alanlarına göre çok fazla büyüyebilirler. deniz içindeki kafeslerde balık çiftliklerinin kurulması bu yüzdendir. Alanı ne kadar fazla ise balık o kadar büyür.

3. Bir yaban domuzu

Bir yaban domuzu Çocuğun boyuna bakarak domuzun büyüklüğünü tartabilirsiniz.

4. Aklınızdan ”Kurt” geçse de maalesef bu iri bir köpek

Aklınızdan ''Kurt'' geçse de maalesef bu iri bir köpek
dünya üzerinde birçok köpek her gün deneylere maruz kalıyor hatta savaşlar için iri köpeklerin genleriyle oynandığı bile söyleniyor. İşte iriliği ile bir kurdu anımsatan bir köpek. Uzaktan kurt olarak görülse de gözlerine bakarak bunu anlayabilirsiniz.

5. Kucak dolusu bir salyangoz

Kucak dolusu bir salyangoz Salyangozlar kabukları ve nemli ortamlarda sakince yaşamaları ile çok uzun yıllar yaşayabilirler. Tabi bu da büyüyen bir beden demek.

6. İrlanda Sığın’ı ile tanışın

İrlanda Sığın'ı ile tanışın Siz fotoğrafa bakıp ''Geyik'' deseniz de bu büyük bir geyik türü olan ''sığın''… Normal bir arabanın geçtiği yola bakarak hayvanın boyunu tartabilirsiniz.

7. Devasa bir ıstakoz

Devasa bir ıstakoz Eklem bacaklıların en büyük özelliği su tabanında yaşamalarıdır. Bu da onların avcılardan korunup uzun birer hayat sürmeleri demek.
Emoji ile tepki ver!
Çok İyi Çok İyi
9
Çok İyi
Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Ben Şok! Ben Şok!
8
Ben Şok!
Güzel Güzel
9
Güzel
Çok Üzücü... Çok Üzücü...
4
Çok Üzücü...
Kızgın! Kızgın!
4
Kızgın!

log in

reset password

Back to
log in